Piknik KPK OT oraz SWAP 114 w Parku im. Ignacego Paderewskiego.

Kilkaset osób przybyło do Parku im. I. Paderewskiego w niedzielę 7 czerwca 2015 na piknik zorganizowany przez Placówkę 114 Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej i Okręg Toronto Kongresu Polonii Kanadyjskiej. Na tym pikniku organizacje zrzeszone w KPK OT miały okazję do zaprezentowania siebie w krótkim wystąpieniu oraz promowania swojej działalności przez cały dzień poprzez ulotki, fotografie, informatory i szyldy.

Stary Testament często znajduje odzwierciedlenie w kazaniach o. Jana Szkodzińskiego OMI. Zauważa on w parku wiele podobieństw do czasow biblijnych. Dostrzegł je w homilii wygłoszonej podczas mszy św. w tym dniu. Podkreślił też, że był to dzień Bożego Ciała.

Oficjalne otwarcie, powitanie przez komendanta Pl.114 SWAP Krzysztofa Tomczaka i wystąpienie prezesa KPK OT Juliusza Kirejczyka, oraz prezesów organizacji kongresowych, nastąpily po mszy św. Wystąpili prezesi lub wiceprezesi kilku organizacji: Związek Narodowy Polski w Kanadzie (ZNPwK) Gmina 1, Stowarzyszenie Inżynierów Polskich w Kanadzie (SIP) Oddział Toronto, Fundusz Dziedzictwa Polek w Kanadzie (FDzPwK), Koło Pań “Nadzieja”, Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej w Kanadzie (ZHR), Polska Inicjatywa Studentów w Kanadzie (PISK).

Popołudnie wypełnił występ artysty polskiej estrady Andrzeja Rosiewicza. Wodzirej, konferansjer, mistrz ceremonii doprowadził widownię do śmiechu. Zaprosił liczny korowód piknikowiczów do poloneza, po raz pierwszy w parku. Śpiewał, tańczył, żartował. Miał w repertuarze stare przeboje i aktualności. Rzucał je mimochodem, nie czekając na oklaski. “Co panią męczy? Kolory tęczy”. Publiczność pęka ze śmiechu, a on, już poważny, Bogdana Łabęckiego wspomina, prezydenta elekta do parku zaprosić proponuje. Na zakończenie swojego występu, przy rozbawionej widowni, otrzymał z rąk komendanta Pl. 114 dyplom Honorowego Wójta Parku im. Paderewskiego.

Piknik był dla każdej organizacji okazją do wspólnego spędzenia czasu. Największą uwagę przyciągało atrakcyjne stoisko pełnych entuzjazmu studentów. Na świeżym powietrzu, przy idealnej pogodzie, z ulubionymi gorącymi potrawami z kuchni lub własnymi przysmakami przyniesionymi z domu, był to piknikowy raj! Raj dla dorosłych i dla dzieci oraz dla rozhasanych psów. Dla dzieci organizatorzy przygotowali atrakcje przewidziane na piknik w Dniu Dziecka, który z powodu deszczu się nie udał. Dopełnieniem miłego dnia była zabawa taneczna z zespołem “Bella Villa Band”.

Krystyna Sroczyńska, Komisja Informacji KPK OT.

Fot. Iwona Kirejczyk, Anna Weron, Marek Gołdyn

100_2206

Fot-1. Iwona Kirejczyk DSCF4428

Fot. Ania Veron    10525759_1023775464308034_1394387837061947919_n

Fot. Iwona Kirejczyk DSCF4419

Fot. Iwona Kirejczyk DSCF4421

Fot. Iwona Kirejczyk DSCF4424

Fot. Iwona Kirejczyk DSCF4426

Fot. Iwona Kirejczyk DSCF4427

Fot. Iwona Kirejczyk DSCF4428

Fot. Iwona Kirejczyk DSCF4431

Fot. Iwona Kirejczyk DSCF4433

Fot. Iwona Kirejczyk DSCF4436