Wigilia dla Samotnych.

img_01_wigilia_2011tce24 grudnia 2011 w Toronto przy 206 Beverley St. miała miejsce tradycyjna wieczerza wigilijna dla osób samotnych.

Od wielu lat kolacja wigilijna jest organizowana przez Kongres Polonii Kanadyjskiej Okręg Toronto, przy współpracy Stowarzyszenia Kombatantów Polskich, które udziela gościny w swoim domu, a ostatnio także Koła Pań “Nadzieja”. Wigilia umożliwia osobom samotnym spędzenie tego szczególnego wieczoru wspolnie z innymi i cieszy się wielką popularnością wśród Polonii w Toronto i okolicach.

Kolacja wigilijna 24 grudnia 2011 zgromadziła 96 uczestnikow, a łącznie z organizatorami było ponad sto osób. Modlitwę odmówił i opłatki pobłogosławił ojciec Jan Wądołowski OMI, proboszcz parafii św. Stanisława Kostki. Na fortepianie grał i śpiewał kolędy pan Jan Kornel, do którego dołączyła pani Teresa Klimuszko.

Wieczór wigilijny po raz kolejny pokazał, jak bardzo potrzebna jest ta tradycja. Kolacja, to zasługa pani Maryjki Sveta, związanej z SPK.  Sala była świątecznie przystrojona i przygotowana przez Koło 20 SPK. Wielu uczestników to osoby, które poznały się na wigiliach w latach ubiegłych. Wszyscy obecni otrzymali od organizatorow wprezencie świątecznym polskie słodycze, do których Koło Pań dołączyło swoje paczuszki. Było to możliwe dzięki hojności naszych sponsorów: pani Jolancie Cabaj i panu Zbigniewowi Koprowskiemu z redakcji “Nowego Kuriera”, prezydenta firmy “Fabricland”, pana Warrena Kimel oraz Placówce114 Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej dowodzonej przez komendanta Krzysztofa Tomczaka. Wszystkim sponsorom składamy tą drogą nasze podziękowania.

Kolacja wigilijna 2011 to kolejny przykład działalności naszych organizacji na rzecz Polonii.  Była ona ważnym wydarzeniem, a liczba uczestników najlepiej świadczy o potrzebie jej  kontynuowania w przyszłych latach.

Ponownie przesyłamy najlepsze życzenia noworoczne dla wszytkich uczestników wigilii, sponsorow i ich rodzin oraz całej Polonii.

Krystyna Sroczyńska, Komisja Informacji KPK OT.
img_02_wigilia_2011

img_03_wigilia_2011

img_04_wigilia_2011

img_05_wigilia_2011

img_06_wigilia_2011

img_07_wigilia_2011

Ö

Ö

img_10_wigilia_2011

Ö

img_12_wigilia_2011